Türkçe

Anarşist Kitap Fuarı – Viyana 2.-4. Haziran 2017

2-4 Haziran arasında Viyana’da, Yppenplatz’da, anarşist kitap fuarı düzenlenecek. Bu duyuruyla, bizle beraber, bir hafta sonu boyunca anarşist literatür, propaganda/ajitasyon, karşılıklı iletişim konularında etkileşimde bulunmak, sunum, workshop yapmak ve kitap tezgahı açmak isteyenleri, fuara davet etmek istiyoruz.

Amacımız, anarşist fikirleri kamusal alana taşımak; o nedenle kitap fuarını kapalı değil canlı, açık mekanlarda organize etmek istiyoruz. Havanın güzel olmasını umut ediyoruz ama olmaması halinde, etkinliği kapalı bir mekanda gerçekleştirebilmek için de imkanlar sağladık.

Anarşizm bizim için kitaplara karanlanmış, kitaplarla sınırlı bir şey değil; canlı bir iletişim ve tartışma talep ediyor. Bu talebi, anarşist kitap fuarı ile sağlamayı düşünüyoruz.

Somut olarak kendinizi kitap fuarına dahil edebileceğiniz alanlar şunlar:

Kitap tezgahı, Sunumlar, Tercümanlık, Kitap sunumları, Workshoplar, Müzik etkinliği, Tartışmalar ve Fuar sırasında destek olmak…

Eğer bu etkinlikte ne şekilde olursa olsun yer almak ve bize destek olmak isterseniz, buradan yazışabiliriz: a-bookfair-vienna@riseup.net

Bu organizasyonun arkasında ticari bir yayınevi değil, sadece bu fuarın organizasyonu için bir araya gelmiş insanlar bulunuyor.