Čeština

Anarchistický knižní veletrh ve Vídni 2.-4. června 2017

Ve dnech 2.-4. června proběhne ve Vídni na náměstí Yppenplatz anarchistický knižní veletrh. Tímto chceme pozvat všechny, kdo mají chuť společně s námi vytvořit víkend plný anarchistické literatury, propagandy/agitace a diskuze s přednáškami, workshopy a knižními stánky.

Naším záměrem je vynést anarchistické myšlenky na veřejnost a proto jsme se rozhodli veletrh nepořádat v uzavřených prostorách scény, nýbrž na rušném náměstí. Ačkoliv doufáme v přízeň počasí, zajistili jsme i náhradní možnosti a prostory pro konání akcí. Anarchismus je pro nás něčím, co není vytesáno do kamene, ba naopak vyžaduje živou diskuzi a výměnu názorů. Tuto chceme během knižního veletrhu také umožnit.

Konkrétní možnosti, jak se můžete zapojit jsou: stánky s literaturou, přednášky, překládání, hudební výstoupení, diskuze, výpomoc na místě… Pokud se chcete zapojit, ať už jakkoliv, napište nám na: a-bookfair-vienna@riseup.net

Knižní veletrh není organizován žádným komerčním vydavatelstvím, nýbrž volným kolektivem lidí, které spojil právě zájem o uspořádání knižního veletrhu.